Ubytování Třeboň
tel: 722 105 850, zbenesova4@gmail.com

Prostředí

Největší rybníková pánev v České Republice, jejíž centrem je Třeboň, je rovinatá krajina ideální pro vyjížiky na kole po okolí. Malebné vesnice, města s historickými památkami a jinými atrakcemi, teplé podnebí, tím vším lákají Jižní Čechy v okolí Třeboně.

Samotná Třeboň je obklopena dvěmi rybníky: Rožmberkem, největším v ČR a hlavně rybníkem Svět, který leží přímo ve městě a nabízí plnohodnotné vodní vyžití - písečné pláže, výlety na lodi a další.

K návštěvě se nabízí třeboňský zámek, nebo nedaleká rodinná hrobka šlechtického rodu Schwarzenberků. Akvárium sladkovodních ryb naleznete v Krčínově domě v blízkosti zámku.

V okolí lze navštívit krásný renesanční zámek v Jindřichově Hradci i s nádherným zámeckým parkem. České Budějovice jako regionální sídlo nabízejí kompletní spektrum služeb jak kulturních, tak sportovních. V blízkosti leží i novogotický zámek Hluboká. Delší výlety autem mohou nabídnout návštěvu památkovou rezervací UNESCO chráněných míst: Českého Krumlova, Holašovic (u Českých Budějovic), nebo Telče.

Třeboň nabízí v letních měsícich ideální dovolenou se spoustou koupání, jízd na kole a návštěvou památek a atrakcí.